wz

Hvězdná brána (Stargate SG-1):

Podrobné biografie hlavních představitelů:

Christopher Judge (jako Teal´c): Christopher Judge se narodil 13.října 1967 v L.A. Má jednoho mladšího bratra. I když se vždy chtěl stát hercem a na střední škole si herectví poprvé i zkusil v několika školních divadelních představeních, poprvé se výrazněji projevil jako sportovec. S postavou, s jakou se narodil, není ani divu. Získal fotbalové stipendium na University of Oregon. Nejprve hrál baseball, ale jeho trenér ho "přesunul" k americkému fotbalu, ke kterému měl větší dispozice. A nevedl si špatně - třikrát byl v All-America a hrál v Hula Bowlu.
Jeho první krok směrem k šoubyznysu přišel poté, co zvítězil v konkurzu na konferenciéra ranní šou v rádiu West Coast Fox KLSR v Oregonu. V roce 1989 začal
studovat drama v Howard Fine Studio v Los Angeles. Jeho první větší rolí byla role ve filmu "Bird on a Wire" v roce 1990 a poté hrál ještě v několika filmech a televizních show než dostal svou prozatím největší hereckou šanci, jíž se zhostil přímo skvěle - role oblíbeného Jaffy Teal´ca v seriálu Stargate SG-1 mu přinesla celosvětovou popularitu.

- Chris byl ženatý a má 3 děti :Christopher Jordan, Cameron Justin and Katrina
Katherine (staré 10, 7, a 5 v roce 2002), v roce 1999 v Hollywood Spotlight chatu potvrdil, že "byl ženatý, ale nyní je svobodný." Jeho děti jsou důležitou částí jeho života, společně s jeho oblíbeným golfem.

- Během přestávky mezi natáčením seriálu Hvězdná brána je Chris velmi činný. Např. produkoval a hrál v krátkém filmu nazvaném "Hacks" a také nahrál své vlastní CD. První singl z jeho alba se jmenuje "We're Going to Take Our Clothes Off". Jeho hlas mohli američtí diváci zaslechnout také v několika animovaných seriálech - např. namluvil Simona Greye v seriálu Action Man, Plata v Book of Virtues(1998 až dosud) nebo Magneta v X-Men:Evolution.
- V budoucnu uvažuje o produkování, ale ne o režírování. Problém s režírováním je prý takový, že je všude příliš mnoho zhýčkaných, rozmarných a rozmazlených herců. Společně s výkonným producentem Stargate SG-1 Michaelem Greenburgem a Michaelovým bratrem Rossem Greenburgem také přenesl na filmové plátno příběh v USA známého sportovce Joea Louise. Chris napsal také několik scénářů.
- Chrisovo motto zní: "You get what you give. Treat people well and they'll treat you
well." čili "Dostaneš to co dáváš. Jednej s lidmi dobře a oni budou jednat dobře s tebou."
- Jeho plné jméno zní Douglas Christopher Judge

- Jeho nejoblíbenější televizní show jsou Ally McBeal a NYPD Blue
- mezi jeho hobby patří lyžování a golf


Chrisova filmografie:

Chris se objevil v několika televizních show: Martin, The Fresh Prince of Bel Air, Lush Life a The Jamie Foxx Show.
Dále hostoval v TV seriálech:
- MacGyver - epizoda: "Live and Learn", zde si Ch.Judge zahrál nadějného středoškolského studenta Derona, který se dostal do problémů, z nichž mu nepomohl nikdo jiný než hlavní hrdina - MacGyver v podání Chrisova pozdějšího hereckého kolegy ze seriálu Hvězdná brána - R. D. Andersona.
- 21th Jump Street
- Gabriel´s Fire (Oheň Gabrielův v hlavní roli s James Earl Jonesem - šlo i v ČR na ČT1)
- The Burning Zone (1996)
- Wise Guy (1997)
- Sirens - (1994 - 1995) - V tomto seriálu se Chris pravidelně objevoval v druhé séri v roli Richieho Stylese. Sirens byly jedním z mnoha klasických seriálů typu "cop show" - tedy seriálů o policistech.
- First Wave (2001) - chris si zahrál v jedné z epizod 3. řady tohoto sci-fi seriálu s názvem Beneath The Black Sky
- Freedom (2001)
- Stargate SG-1 (1997- dosud)

A zahrál si i ve filmech:
- "Bird on a Wire" (1990), česky: "Pták na drátě" - běželo i v ČR - tato komedie s Melem Gibsonem a Goldie Hawnovou v hlavních rolích znamenala pro Chrise první pořádnou větší roli
- The Glory Years
- Cadence (1991)
- House Party 2
- Out of Pocket (2001) - zde hrál v hlavní roli s Jennifer Bealsovou
- Out of Line

Stargate SG-1

Richard Dean Anderson

Amanda Tapping .

Michael Shanks

Christopher Judge

Corin Nemec

Don S. Davis

Teryl Rothery

Vedlejší postavy: Carmen Argenziano (Jacob Carter)
  Peter Williams (Apophis)
  J.R. Bourne (Martouf)
  Vaitiare Bandera (Shau´Ri)
  Erick Avari (Kasuf)
  Colin Cunningham (major Davis)

STARGATE HOME